وبلاگ

gallery_img12

با توجه به وجود دانش آموزان با ضریب هوشی بالا و دانش آموزانی که علاقمند به یادگیری فراتر از سطح کتاب درسی هستند و از خلاقیت بالاتری نسبت به همسالان خود برخوردار هستند ، مدارسی تحت عنوان مدارس سمپاد تاسیس گردیده که هدف آن پرورش و رشد استعداد های دانش آموزان در جهت کسب رتبه های برتر کنکور و آمادگی برای المپیاد های علمی و در نهایت ایجاد بستری مناسب جهت پیشرفت و رشد علم و دانش و به عبارت دیگر تولید علم در داخل کشور می باشد . این مدارس در مقاطع ورودی هفتم و ورودی دهم از دانش اموزان داوطلب ، آزمون های تیزهوشان سراسری کشوری با رویکرد شناخت استعدادهای آنها می گیرد. آزمون های تیزهوشان هر ساله در اردیبهشت ماه برگزار می گردد . سوالات مطرح شده در آزمون های مدارس سمپاد از سطح کتاب درسی بالاتر بوده و داشتن خلاقیت در حل مساله مزیت بسیاری برای پاسخ دادن به ان سوالات محسوب می شود .

در آزمون های تیزهوشان پایه ششم از (درس هوش و استعداد تحلیلی) که در مدرسه تدریس نمی شود سوال طرح می گردد . دانش آموز باید مهارت های خود را در زمینه های انواع هوش (هوش کلامی – هوش غیر کلامی – هوش هیجانی و هوش ریاضی) و خلاقیت و استعدادهای فنی بالا ببرد .

در آزمون های تیزهوشان پایه نهم علاوه بر هوش و استعداد تحلیلی از دروس ریاضی ، علوم و فارسی نیز سوال طرح می شود . به منظور آمادگی جهت شرکت در آزمون ، دانش آموزان باید از منابع معتبر سطح غلمی خود را بالا ببرند .

نکته حائز اهمیت این است که معمولا بیشتر از 70 درصد دانش آموزانی که رتبه های برتر کنکور را کسب می کنند از مدارس سمپاد هستند که همین امر مزیت بزرگ ادامه تحصیل در مدارس سمپاد را برجسته می کند. در ادامه جدول مربوط به تعداد سوالات هر درس را مشاهده خواهید نمود .

دروس امتحانی تعداد سوال مدت پاسخگویی
استعداد تحلیلی 15 15 دقیقه
قرآن و معارف اسلامی 8 (ضریب 2) 105 دقیقه
زبان و ادبیات فارسی 15 (ضریب 2)
مطالعات اجتماعی 15 (ضریب 1)
علوم 17 (ضریب 2)
ریاضیات 20 (ضریب 3)

توجه : سوالات از محتوای تمامی کتاب های درسی پایه هشتم و نهم خواهد بود

 

پیشنهاد ما : شرکت در کلاس های آمادگی آزمون تیزهوشان مهندس آرش کلانتری است !!

جناب مهندس آرش کلانتری از سال 91 و همزمان با تغییر نظام آموزشی ، بطور تخصصی با هدف قبولی افراد مستعد و پرتلاش ، به اموزش این عزیزان جهت قبولی در آزمون تیزهوشان و مدارس برتر اهتمام ورزیدند و از همان سال قبولی های متعددی در مدارس سمپاد حاصل شد که باعث تشویق بیشتر ایشان در پرورش و آموزش دانش آموزان عزیز گردید .
قبولی های بالای 80 درصد در آزمون های تیزهوشان و رضایت 100 درصدی از کلاس های ایشان گواهی بر توانمندی و علاقه شدید مهندس کلانتری می باشد .
از ویژگی های برجسته کلاس های تیزهوشان ششم و نهم ایشان جمعیت کم دانش آموزان (حداکثر 10 نفر) می باشد که فرآیند تدریس و رسیدگی بیشتر به داوطلبان عزیز را بیشتر می کند و همین امر موجب بالارفتن کارایی کلاس های ایشان می باشد. جزوات منحصر به فرد و تالیفی و آزمون های دوره ای و رصد کردن میزان پیشرفت دانش آموزان نیز از مزایای کلاس های ایشان می باشد .
همچنین برنامه ریزی مطالعاتی که لازمه موفقیت دانش آموزان می باشد به طور تخصصی و توسط مشاور برجسته انجام می شود.

به این مقاله امتیاز دهید !
[مجموع آرا: 1 مانگین: 4]

آرش کلانتری

تدریس ریاضیات از ابتدایی تا کنکور - برگزاری کلاس های ریاضی و هوش ویژه آزمون تیزهوشان - تدریس کتاب های کانگورو در مقاطع دبستان و متوسطه - مشاوره و برنامه ریزی دانش آموزان تیزهوش

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.