وبلاگ

The-list-of-high-school-schools-in-Tehran-Secondary-School-Secondary-School

بطور کلی مدارس تیزهوشان مدارسی هستند که از نظر سطح آموزشی و پرورشی بسیار بالاتر از مدارس عادی هستند . در مدارس تیزهوشان ساعت درسی همانند سایر مدارس است و از ویژگی های بارز آن انتشار و استفاده از کتاب های کمک درسی در اکثر دروس می باشد .

در طول سال تحصیلی از دانش آموزان مدارس تیزهوشان در آزمون متمرکز کشوری گرفته می شود . لازم به ذکر است که برای ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان از دانش آموزان آزمون سراسری گرفته می شود و قبولی ها معمولاً در اواسط تابستان مشخص می گردد .

  محاسن و مزایای مدارس سمپاد :

  • بکار گیری تمام توانایی ذهنی دانش آموزان
  • عدم اتلاف وقت و اوقات بیکاری دانش آموزان
  • توجه ویزه به وضعیت ذهنی ، تحصیلی ، عاطفی و اجتماعی دانش آموزان
  • انگیزه به رقابت با سایر دانش آموزان بسیار بیشتر از مدارس عادی است
  • موفقیت بالای 70 درصد دانش آموزان مدارس سمپاد در کسب رتبه های برتر در کنکور دانشگاه ها

معایب تحصیل در مدارس تیزهوشان و سمپاد :

  • احساس غرور و برتری کاذب
  • بالا بودن سطح توقع والدین از مدارس تیزهوشان
  • عدم کسب مهارت های ارتباطی با دیگران به دلیل مورد اشاره شده در بند 1 و همچنین عدم داشتن اوقات فراغت زیاد

لازم به ذکر است که ادامه تحصیل در مدارس سمپاد به همه دانش آموزان توصیه نمی شود . بطور مثال دانش آموزانی که بسیار خونسرد هستند یا دانش آموزانی که به شدت استرس دارند برای ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان مناسب نیستند. (والدینی که بدون در نظر گرفتن میزان استعداد و خصوصیات روحی و روانی فرزندشان اصرار به ورود آنها به مدارس سمپاد را دارند نتیجه ای جز استرس بیش از حد و در نهایت بازماندن از ادامه تحصیل در این مدارس نتیجه دیگری برایشان ندارد)

خوب یا بد بودن مدارس سمپاد (تیزهوشان) بستگی به دانش آموز دارد . اگر دانش آموز نتواند خود را با شرایط کلاس های تیزهوشان ششم  مدارس وفق دهد ، این مدارس مناسب دانش آموز نیست .

البته باید توجه داشته باشیم که اگر دانش آموزی نتواند خود را با شرایط هر مدرسه وفق دهد به معنی بد بودن آن مدرسه است . به طور کلی دانش آموزانی که بسیار پر تلاشند و استعداد بالایی دارند برای این مدارس مناسب هستند در حالی که این مدارس به هیچ عنوان به دانش آموزان معمولی و عادی توصیه نمی شود .

از ویژگی های دیگر دانش اموزان شایسته ی مدارس سمپاد خلاقیت بالای آنها می باشد . بنابراین می توان نتیجه گیری کرد که اولیا با توجه به علایق و ویژگی های روحی فرزندشان و همچنین بهره گیری از مشاور می توانند نسبت به ادامه تحصیل فرزندشان در مدارس سمپاد تصمیم درستی بگیرند .

 

برگزاری کلاس های تیزهوشان ششم و نهم آمادگی آزمون تیزهوشان :

گروه مهندس کلانتری با برگزاری کلاس های تیزهوشان ششم به هفتم و کلاس های تیزهوشان نهم به دهم ویژه آمادگی آزمون تیزهوشان مدارس سمپاد ابتدا بررسی کاملی از وضعیت دانش آموزان به عمل آورده و سپس راهنمایی های لازم در خصوص موفقیت در آزمون مدارس سمپاد را ارائه می نماید . ما تا رسیدن به موفقیت در کنار شما هستیم .

از ویژگی های برجسته کلاس های تیزهوشان گروه مهندس آرس کلانتری جمعیت کم دانش آموزان (حداکثر 10 نفر) می باشد که فرآیند تدریس و رسیدگی بیشتر به داوطلبان عزیز را بیشتر می کند و همین امر موجب بالارفتن کارایی کلاس های ایشان می باشد. جزوات منحصر به فرد و تالیفی و آزمون های دوره ای و رصد کردن میزان پیشرفت دانش آموزان نیز از مزایای کلاس های ایشان می باشد . همچنین برنامه ریزی مطالعاتی که لازمه موفقیت دانش آموزان می باشد به طور تخصصی و توسط مشاور برجسته انجام می شود.

به این مقاله امتیاز دهید !
[مجموع آرا: 1 مانگین: 5]

آرش کلانتری

تدریس ریاضیات از ابتدایی تا کنکور - برگزاری کلاس های ریاضی و هوش ویژه آزمون تیزهوشان - تدریس کتاب های کانگورو در مقاطع دبستان و متوسطه - مشاوره و برنامه ریزی دانش آموزان تیزهوش

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.