وبلاگ

عوارض-استرس-اضطراب

در این مقاله به روش ها و تکنیک هایی برای مقابله با افکاری که سبب بروز استرس و اضطراب در شما می شوند خواهیم پرداخت :

تغییر جهت ذهن :

در یک مکان پر استرس بهتر است خوراک ذهن خود را خودتان تهیه کنید تا این که جو متشنج خوراک ذهنیتان را فراهم کند. برای مثال در جلسه آزمون یا کلاس های پر جمعیت که احساس راحتی نمی کنید سعی کنید به موضوعات ساده توجه کنید : برای مثال توجه کنید چند نفر آبی پوشیده اند چند نفر قرمز !!

فعالیت بدنی :

در زمان استرس باید جسم خود را مشغول به کاری کنید . برای مثال هنگامی که در خانه استرس شما را فرا گرفت شروع به نرمش کنید . . .
اگر در سر جلسه آزمون افکار اضطراب زا به سراغتان آمدند سعی کنید مثلاً یک موشک درست کنید یا کارت ورود به جلسه خود را با سوزن به سینه خود وصل کنید (البته قبل از شروع آزمون)

درگیری فکری :

هنگامی که فشار و آشفتگی شما پیوستهو کم فشار باشد می توان علل بروز افکار اضطراب زا را ریشه یابی کرد و به مقابله با ریشه های آنها پرداخت . وقتی ریشه تفکری پیدا شود می توان ان را جایگزین کرد . برای مثال در سر جلسه آزمون این فکر شما را آزار می دهد که ممکن است تعداد دفترچه کافی به شما نرسد !! تنها راه مقابله با این تفکرات منطقی فکر کردن به جای احساسی فکر کردن است

به این مقاله امتیاز دهید !
[مجموع آرا: 0 مانگین: 0]

آرش کلانتری

تدریس ریاضیات از ابتدایی تا کنکور - برگزاری کلاس های ریاضی و هوش ویژه آزمون تیزهوشان - تدریس کتاب های کانگورو در مقاطع دبستان و متوسطه - مشاوره و برنامه ریزی دانش آموزان تیزهوش

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.