وبلاگ

برنامه-ریزی-قبولی-در-آزمون-تیزهوشان

برای قبولی در آزمون ورودی کلاس های تیزهوشان ششم و نهم کافیه یگ نگاه به سوالات سال های گذشته داشته باشید تا متوجه بشید مهمترین عاملی بیشتر از بنیه علمی، شما رو در قبولی در آزمون های تیزهوشان کمک میکنه پشتکار و تلاش شماست.

اما این تنها برای قبولی در تیزهوشان کافی نیست.

شما در کنار پشتکار، برنامه ریزی و تلاش برای قبولی درآزمون تیزهوشان به انگیزه و هدف نیاز دارید تا راهتان را بشناسید و بدانید برای چه چیزی در تلاش هستید. در این صورت هست که می توانید راه های رسیدن به آن هدف و وسیله رسیدن به مقصد را داشته باشید.

اینجاست که شما به یک مشاوره خوب برای شناسایی راه های رسیدن به هدف که رفتن به مدارس تیزهوشان هست داشته باشید تا راه را با برنامه ریزی درست و دقیق و با منابع آموزشی مناسب برای شما هموار و مشخص کند. در نهایت این تلاش و پشتکار شماست که تداومش باعث موفقیت می‌شود.
با این گفتار شما برای قبولی در آزمون تیزهوشان به چهار عامل نیاز دارید

  • انگیزه و هدف
  • مشاوره مناسب
  • منابع آموزشی مناسب
  • برنامه‌ریزی، تلاش و پشتکار

که شما باید بهترین منابع رو برای قبولی در آزمون تیزهوشان در اختیار داشته باشید.

اگر هر چهار مورد بالا را دارید و مخصوصا تلاش و پشتکار دارید، شما یکی از قبولی های تیزهوشان خواهید بود. به شما تبریک می گوییم.

به طور کلی کلاس های ستنی در مدارس بصورت جمعی یا به صورت خصوصی، کتاب های کمک آموزشی شامل کتاب های متنی و یا صوتی و فیلم های آموزشی از منابع آموزشی هستند که با مشاوره گرفتن از متخصصین برای آمادگی در آزمون تیزهوشان می توانید استفاده کنید.

برنامه‌ریزی مناسب باید با توجه به چهار عامل زیر باشد:

در برنامه ریزی انتخاب مسیر مناسب در رسیدن به هدف، اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چرا که هم می توانیم مسیر پر پیچ خم وانحرافی را انتخاب کنیم و هم مناسب ترین مسیر را؛ واین بستگی به میزان علاقه ما به آن هدف و خواسته مان دارد.

اگر هدف ما کمرنگ باشد، شدت و ضعف مسیر برای ما کم اهمیت است و انگیزه ای برای رسیدن ما را مشتاق نمی کند؛ اما اگر هدف ما بسیار ارزشمند باشد، راه دوم را انتخاب می کنیم و برای رسیدن به آن از هیچ تلاش وکوششی دست بر نمی داریم و میدانیم که برای رسیدن به آن،سختی هایی رانیز باید تحمل کنیم ؛پس، شور وشوق رسیدن به هدف، انگیزه تلاش کردن را در ما زیاد می کند.

انتخاب مسیر ،همان برنامه ریزی درست ومطلوب است؛ یعنی اگر ما هدف مشخص و معینی داشته باشیم و آن هدف برای ما بسیار ارزشمند باشد، شور وشوق رسیدن به آن، این انگیزه را در ما ایجاد می کند که چگونه برای پیمودن به بهترین نحو برنامه ریزی کنیم.

به شما که قصد شرکت و قبولی در آزمون تیزهوشان را دارید توجه به برخی نکته ها را برای رسید به هدفتان توصیه می کنیم

اول اینکه درس خواندن را امروز شروع کنید، نه از فردا یا روز های بعدی. چون آنهایی که از فردا شروع می کنند یک روز و یک گام عقب تر هستند.

اعتماد به نفس و توکل و پشتکار داشته باشید. چون همه می توانند با تلاش، پشتکار، توکل به خدا و اعتماد به نفس یک استعداد درخشان باشند.

هوش، استعداد و میل به پیشرفت در همه وجود دارد، آن چیزی که تفاوت ها را به وجود می آورد میزان تلاش و پشتکار افراد هست . پس خودتان را دسته کم نگیرید و برای رسیدن به موفقیت توکل و تلاش و اعتماد به نفس داشته باشید.

کلام آخر :

هدفتان را مشخص کنید (مثلا برای دانش آموزان قبولی در مدارس تیزهوشان) تا به شما انگیزه تلاش دهد و خستگی ناپذیر شوید. مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی مناسب برای استفاده از منابع کمک آموزشی راه رسیدن به این هدف را هموار و گذر از آن را برای شما آسان می کند.

به این مقاله امتیاز دهید !
[مجموع آرا: 1 مانگین: 3]

نوین ادمین

طراحی سایت - مدیریت سایت - سئو و بهینه سازی سایت

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.