تدریس ریاضی پایه ششم

دسته بندی
برنامه نویسی
مربی
آرش کلانتری
1 Review

توضیحات دوره

آخرین مقطع در دوران ابتدایی پایه ششم دبستان می باشد و بعد از آن دانش آموزان وارد مقطع متوسطه اول خواهند شد. از جمله دروسی که باید به طور ویژه در این مقطع بدان توجه شود درس ریاضی پایه ششم می باشد .

ریاضی پایه ششم برای دانش آموزانی که ریاضی پنجک را به خوبی فرا گرفته اند ، دشوار نیست . همچنین دانش آموزانی که مایل به شرکت در امتحانات تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی و برخی مدارس غیر دولتی هستند ، باید این درس را به طور کامل و جامع فراگیرند . با توجه به اهمیت این درس بر آن شدیم تا جهت آمادگی دانش آموزان علاقمند به ادامه تحصیل در مدارس سمپاد ، کللاس های ویژه ای با حضور اساتید این درس ( سابقه تدریس در مدارس سمپاد ) تشکیل دهیم .

کیفیت آموزش این کلاس ها تضمین شده است . این کلاس ها به صورت خصوصی و نیمه خصوصی تشکیل می شود و تمامی کلاس ها زیر نظر مستقیم مهندس کلانتری می باشد .

 


 

ویدئوی آموزشی حل یک مساله ساده :

یکی از سوالاتی که در آزمونهای ورودی تیزهوشان مورد سوال قرار میگیره ،توالی عملیات هستش که حتما باید بلد باشین.باید این مبحث رو عالی یاد بگیرین.در کلاسهای آمادگی تیزهوشان ما از این مسائل زیاد حل میکنیم.موفق باشین.

 

مرکز تقارن و تقارن مرکزی

در کلاس ششم دو مفهوم مهم وجود داره که باید فرقش رو باید بدونید.مرکز تقارن و تقارن مرکزی. تقارن مرکزی یعنی رسم قرینه ی شکل نسبت به یک نقطه.تمامی اشکال را میتوان نسبت به یک نقطه،قرینه کرد. اما مرکز تقارن یعنی نقطه ای که اگر شکل را ۱۸۰ درجه حول آن نقطه دوران دهیم ،بر روی خودش منطبق شود.این ویژگی را بعضی از اشکال دارند و برخی دیگر ندارند.
مثلا مثلث مرکز تقارن ندارد ،زیرا اگر شکل را حول آن نقطه ۱۸۰ درجه دوران دهیم ،بر روی خودش منطبق نمیشود. بطور کلی چند ضلعیهای منتظم به شرط آنکه تعداد ضلعهای آنها زوج باشند، مرکز تقارن دارند.

 

تبدیل واحدها

یکی از مباحثی که بچه ها اشکال دارن تبدیل واحدها هستش.این مبحث که در کلاس ششم آموزش داده میشه ،بسیار کاربردی و مهمه و باید کاملا بهش مسلط باشین.در آزمون تیزهوشان و آزمون ورودی مدارس و همچنین امتحانات پایان ترم از این مبحث سوال داده خواهد شد.یادگیری تبدیل واحد ها بسیار راحته.شما کافیه که تبدیل واحدهای طول رو بلد باشید و از اون برای تبدیل واحدهای سطح و حجم استفاده کنین.دقت کنید بعضی اصطلاحات و معادلشون در تبدیل واحدها مثل هکتار،سی سی و لیتر رو حتما باید بلد باشید.

به این مقاله امتیاز دهید !
[مجموع آرا: 6 مانگین: 4]

درباره مربی

  • آرش کلانتری

    تدریس ریاضیات از ابتدایی تا کنکور - برگزاری کلاس های ریاضی و هوش ویژه آزمون تیزهوشان - تدریس کتاب های کانگورو در مقاطع دبستان و متوسطه - مشاوره و برنامه ریزی دانش آموزان تیزهوش

امتیاز

5
1 Rating
5 ستاره
100%
1
4 ستاره
0%
0
3 ستاره
0%
0
2 ستاره
0%
0
1 ستاره
0%
0

1 Review

    با سلام و تشکر از استاد بزرگ مهندس آرش کلانتری و تیم ایشان.
    از استاد کلانتری برای صبر و حوصله ای که برای انتقال مفاهیم علم ریاضی به دانش آموزان دارند، بی نهایت متشکرم.
    موفق و سربلند باشید.

دیدگاه خود را بنویسید