کلاس های آمادگی آزمون کانگورو – ریاضیات کانگورو

دسته بندی
برنامه نویسی
مربی
آرش کلانتری
0 Reviews

توضیحات دوره

درباره آزمون کانگورو :

در دهه 90 میلادی دو معلم فرانسوی به پاس حدمات و تلاش های “هولوران” ریاضی دان استرالیایی آزمون ریاضی کانگورو را پایه گذاری کردند . این مسابقات از فرانسه شروع شد و در مدت کمی در بیش از 20 کشور اروپا رواج یافت . در اواسط همین دهه در تاریخ 17 ژانویه 1995 “انجمن کانگورو بدون مرز” به صورت رسمی معرفی شد و تا به امروز بیش از 80 کشور دنیا از جمله ایران هر ساله مسابقات ریاضی و آزمون کانگورو را در کشور خود برگزار می کنند . کلیه کشورهای عضواین نهاد رسمی در گردهمایی سالانه خود سوالات آزمون رو طراحی می کنند .

ایران نیز از سال 2008 رسما عضو انجمن کانگورو بدون مرز شد و مسابقه ریاضی یا آزمون کانگورو در ایران از پایه اول دبستان تا پایه دوازدهم از سال 2009 به بعد هر ساله توسط موسسه فرهنگی فاطمی به عنوان نماینده رسمی و  دبیرخانه ریاضیات کانگورو در ایران برگزار می شود.

 

ویژگی های مسابقات کانگورو :

این مسابقه برنده و بازنده ندارد و همه دانش آموزان شرکت کننده در آن برنده محسوب می شوند. در این آزمون دانش آموزان در رقابتی سالم مدت زمانی را به حل مسئله می پردازند و توانایی خود را محک می زنند . ریاضیات کانگورو یکی از مهیج ترین و بزرگترین برنامه های ترویج و گسترش علم ریاضیات در دنیاست و هدف آن ارتقای سطح علمی و درک دانش آموزان از درس ریاضیات و ایجاد فضایی برای کسب لذت بیشتر از ریاضی است .

آزمون کانگورو در ماه مارس (فروردین ماه) هر ساله در کلیه کشورهای عضو برگزار می شود و دانش‌آموزان در این روز بازی می‌کنند، سرگرم می‌شوند، مسئله حل می‌کنند و به ریاضیات علاقه‌مند می‌شوند. در حال حاضر بیش از هفت میلیون دانش‌آموز در جهان به همراه معلمان و والدینشان این روز را جشن می‌گیرند و در این روز فعالیت‌های ریاضی متنوعی را برگزار می‌کنند. در روز ریاضیات کانگورو علاوه بر فعالیت‌های شادی‌آفرین و تفریحات ریاضی، یک مسابقه نیز برگزار می‌شود. مسئله‌های این مسابقه فقط برای سنجش آموخته‌های ریاضی دانش‌آموزان طراحی نشده‌اند، بلکه هدف اصلی آن‌ها به‌کارگیری توانمندی دانش‌آموزان در حل خلاقانهٔ مسئله است. در حقیقت دانش‌آموزان در روز ریاضیات کانگورو مسئله‌هایی را حل می‌کنند که جایشان در کلاس‌های ریاضی مدرسه خالی است؛ مسئله‌هایی که دانش‌آموزان با حل آن‌ها به قدرت تفکر و خلاقیت خود پی می‌برند و از به‌کارگیری توانمندی‌های خود شادمان می‌شوند.

 

اهداف برگزاری مسابقات ریاضی کانگورو :

 • برگزاری جشن های شاد با هدف ایجاد فضای دلنشین و مهیج برای دانش آموزان در جهت علاقمندی به درس ریاضیات
 • معرفی ریاضی به عنوان یکی از مهارت های مهم در زندگی روزمره
 • افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان در یادگیری و حل مسائل ریاضی
 • ایجاد انگیزه و افزایش توانمدی های دانش آموزان برای انجام هرچه بیشتر فعالیت های هومشندانه ریاضی
 • همگانی کردن ریاضیات و ترویج هرچه بیشتر علم ریاضی در بین معلمان و دانش آموزان

 

مزایای شرکت در مسابقات کانگورو :

 • تمام دانش‌آموزان در هر سطحی می‌توانند در آن شرکت کنند و همهٔ شرکت‌کنندگان در آن برنده‌اند؛ هیچ‌کس در کانگورو بازنده نیست!
 • محتوای علمی مسئله‌های کانگورو پیچیده نیست و پاسخ دادن به آن‌ها نیاز به آمادگی ویژه‌ای ندارد، فقط به کمی فکر کردن و خلاقیت نیاز است!
 • امکان شرکت در آن برای تمام پایه‌های تحصیلی دبستان و متوسطه وجود دارد، پس دانش‌آموزان می‌توانند در سال‌های بعد نیز از شرکت در آن لذت ببرند!

 

کلاس های آمادگی آزمون کانگورو مهندس آرش کلانتری :

کلاس های آمادگی آزمون کانگورو توسط اساتید این درس و با سابقه مفید تدریس تحت نظر مستقیم مهندس کلانتری برگزار می شود . به اولیای گرامی پیشنهاد می گردد جهت تقویت مهارت و خلاقیت فرزندان عزیزشان حتماً در این کلاس ها شرکت نماند . جهت اطلاعات بیشتر به قسمت تماس با ما مراجعه فرمایید .

 

به این مقاله امتیاز دهید !
[مجموع آرا: 2 مانگین: 4.5]

درباره مربی

 • آرش کلانتری

  تدریس ریاضیات از ابتدایی تا کنکور - برگزاری کلاس های ریاضی و هوش ویژه آزمون تیزهوشان - تدریس کتاب های کانگورو در مقاطع دبستان و متوسطه - مشاوره و برنامه ریزی دانش آموزان تیزهوش

امتیاز

0
0 Ratings
5 ستاره
0%
0
4 ستاره
0%
0
3 ستاره
0%
0
2 ستاره
0%
0
1 ستاره
0%
0

هنوز امتیازی داده نشده است.

دیدگاه خود را بنویسید

اولین دیدگاه را در “کلاس های آمادگی آزمون کانگورو – ریاضیات کانگورو” بنویسید